T (Ochota):  +48 501 328 772

T (Ursynów):  +48 502 070 050

pl en

Zespół

Lekarz ortodonta

lek. dent. Aleksandra Dąbrowska

Aparaty ortodontyczne, Diagnostyka ortodontyczna, Japońsko-wiedeńska szkoła ortodoncji

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W swojej pracy Aleksandra Dąbrowska posługuje się nowoczesnymi metodami leczenia ortodontycznego, w tym metodą CAD (technika skoordynowanej rozbudowy łuków), metodą ortotropii (holistyczne podejście do ortodoncji najmłodszych uwzględniające nie tylko zgryz, ale również dbałość o estetykę całej twarzy, postawy i prawidłowe oddychanie) oraz metodami japońsko-wiedeńskiej (ortognatycznej) szkoły ortodoncji profesorów Sato i Slavicka. W codziennej praktyce posługuje się aparatami stałymi, ruchomymi, samoligaturującymi typu Damon oraz nakładkami ortodontycznymi. Jest certyfikowanym lekarzem Invisalign.

Aleksandra Dąbrowska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego i rocznego kursu VieSID Curriculum poszerzającego kompetencje lekarzy dentystów w zakresie właściwego diagnozowania pacjentów. Obecnie jest w trakcie 2-letniego szkolenia VieSID Continuum Ortodoncja według koncepcji prof. Sadao Sato i klinicznego kursu ortognatologicznego w zakresie diagnozowania i terapii pacjentów wymagających interdyscyplinarnego leczenia. A

Prywatnie pasjonatka dalekich podróży, teatru i trekkingu.

Umów się na wizytę

Piszę na blogu...

Ortodoncja bez usuwania zębów? Tak, to możliwe!

Często przychodzą do mnie pacjenci, których zęby są stłoczone i krzywe, z pytaniem, czy można założyć aparat ortodontyczny bez usuwania zębów. W większości przypadków można, jednak trzeba o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie i zrozumieć, z czego wynikają problemy ze zgryzem.

Czytaj więcej

Certyfikaty

Warszawa Ochota

Adres:
ul. Dorotowska 9
02-347 Warszawa

Telefon: +48 501 328 772

E-mail: recepcja@ddclinic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: nieczynne

Warszawa Ursynów

Adres:
ul. Migdałowa 10 lok.5
02-796 Warszawa

Telefon: +48 502 070 050

E-mail: recepcjaursynow@ddclinic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 20:00
Sobota: nieczynne

© 2024 by Dorotowska Dental Clinic Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron internetowych - Jellinek