T (Ochota):  +48 501 328 772

T (Ursynów):  +48 502 070 050

pl en

Zespół

Specjalista periodontolog

lek. dent. Agnieszka Peret

Gummy smile - korekta uśmiechu dziąsłowego, Augmentacje dziąsła, Choroby przyzębia i ich leczenie

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2013 ukończyła specjalizację  uzyskując tytuł - specjalista periodontolog, Doświadczenie zawodowe zdobywała w Mazowieckim Centrum Stomatologii (MCS) w Warszawie. 
Pracowała jako starszy asystent w Zakładzie Periodontologii MCS - opiekowała się stażystami podyplomowymi i specjalizantami w zakresie periodontologii. Uczestniczka licznych kursów w kraju i za granicą.
Wykonywane zabiegi w Dorotowska Dental Clinic:  kiretaż zamknięty/otwarty, regeneracja przyzębia, pokrycie recesji dziąsłowych, pogłębienie przedsionka, plastyka wędzidełek warg i języka, wydłużanie koron zębów do leczenia protetycznego, gingiwektomia, gingiwoplastyka, usuwanie guzków błon śluzowych, leczenie zmian błon śluzowych, leczenie chorób przyzębia.
Umów się na wizytę

Piszę na blogu...

Kortykotomia – zabieg, który może przyspieszyć leczenie ortodontyczne i ułatwić trudne ruchy zębów

Coraz więcej osób w dojrzałym wieku decyduje się na leczenie ortodontyczne. Po zakończonym wzroście kości trudniej jednak o pewne ruchy zębów niż u dzieci czy nastolatków. Jedną z metod wspomagających leczenie ortodontyczne jest kortykotomia – zabieg chirurgiczny, który powoduje zmniejszenie oporu kostnego, co ułatwia pewne ruchy zębów i skraca czas leczenia.

Czytaj więcej

Zmiany błon śluzowych w jamie ustnej? Pomoże periodontolog!

Zmiany w błonach śluzowych jamy ustnej - na powierzchni policzków i warg, dziąseł czy języku - często bywają lekceważone i zaniedbywane, bo pacjenci nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc. Mogą to być zwykłe afty, grzybica, opryszczka, ale też groźne zmiany o podłożu nowotworowym, np. leukoplakia. Stomatolog periodontolog ocenia całość jamy ustnej i to właśnie do niego warto zwrócić się w tych przypadkach.

Czytaj więcej

Jak zmienić uśmiech dziąsłowy?

„Gummy smile” to typ uśmiechu, który w znacznym stopniu (powyżej 3-4 mm) odsłania dziąsła, zaburzając przy tym estetykę uśmiechu. Tymczasem sekret pięknego uśmiechu tkwi w idealnej relacji estetyki białej (czyli zębów) i czerwonej (czyli dziąseł). Uśmiech dziąsłowy powoduje wrażenie, iż zęby są zbyt krótkie w stosunku do wypukłych i grubych dziąseł. Czy i jak można można temu zaradzić?

Czytaj więcej

Certyfikaty

Warszawa Ochota

Adres:
ul. Dorotowska 9
02-347 Warszawa

Telefon: +48 501 328 772

E-mail: recepcja@ddclinic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: nieczynne

Warszawa Ursynów

Adres:
ul. Migdałowa 10 lok.5
02-796 Warszawa

Telefon: +48 502 070 050

E-mail: recepcjaursynow@ddclinic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 20:00
Sobota: nieczynne

© 2024 by Dorotowska Dental Clinic Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron internetowych - Jellinek